Rudná u Prahy

07.04.2021

Samozřejmě jezdíme i za Prahu. Někteří zákazníci chtějí kvalitní práci od poctivých řemeslníků. Je to sice těžké v dnešní době dokola vysvětlovat proč je práce tak drahá ale výsledek vždy stojí za to. Tato rekonstrukce nám začne cca za 3 týdny.

Podle mě existuje pět druhů řemeslníků. ( mám nějakou ukecanou náladu )

1. Ty co jsou zaměstnaný a budou Vám to pytlíkovat po večerech nebo když budou mít volno. Ano tady můžete ušetřit ale časově to zabere o dost více času.

2. Řemeslníci co si myslí, že umí vše a do všeho se víte co :) Ale tady narazíte na kvalitu výsledku. Lidi jsou neponaučitelný a chodíme po těchto řemeslnících opravovat jejich vady. A nebo to kolikrát ani zákazníci nevidí. A nebo to nechtějí vidět :)

3. Levný řemeslník neznamená, že bude stát práce za nic. Samozřejmě můžete narazit i na šikovného a levného ale v dnešní době je to unikát. Já osobně znám pouze jednoho a že řemeslníku jsem potkal stovky. Viděl jsem po nich odvedenou práci. Na začátku jsem si taky myslel, že to půjde i levnější cestou ale dvakrát jsem se spálil :) A stálo mě to zbytečné peníze.

4. Tahle cesta je ideální. Je to taková zlatá střední. Sice zaplatíte za odvedenou práci o něco více ale výsledek je parádní. Představte si, že Vám někdo zmrví koupelnu a Vy se každé ráno probudíte a vejdete do koupelny kde Vás každé to ráno přivítá odskákaná dlažba, nerovnoměrné (křivé) spáry mezi obklady atd... Tohle prostě nechcete :) Proto je v dnešní době zedník/obkladač tak drahé řemeslo. Já si těchto lidí dost vážím. Oni totiž té koupelně nebo bytu vdechnou kus svého života. Párkrát jsem si vyzkoušel jejich práci a je to jen dřina co nikdo dneska nechce dělat.

5. Drahý řemeslník co to prostě zkusí a klapne mu to. Tihle řemeslníci svojí práci rozumí. Znám jich spoustu a na trhu ve stavebnictví se pohybují desítky let. Samozřejmě najdeme i drahé co umí prd :) Ale těch je hrstka. Dneska se dá najít o každém řemeslníkovi vše na internetu. I mě osobně najdete na některých portálech kde mám XXX referencí přímo od zákazníku. Tyhle reference nejdou zmanipulovat a pokud člověk není líný a dokáže si najít cca půl hodinky svého času tak se opravdu dozví vše co potřebuje. Reference od zákazníku jsou asi TOP v dnešní době. Dozvíte se jak řemeslník vystupuje, jak dělá svojí práci, i za jakou cenu. Dokonce jsem jednou našel referenci na řemeslníka co měl asi nekvalitní obuv a paní si tam na to hrozně stěžovala :) :) :) prý musela týden větrat :) Já byl mrtví smíchy jak to tam popsala. 


Na konec Vám k tomu všemu řeknu jediné. Každý řemeslník si má dělat svojí práci ke které má papír (nebo se jí za ty léta naučil) a ta práce ho baví. Ty reference bych si taky vyhledával pokud nechcete dělat ze své rekonstrukce pokus omyl :) Vyhnete se tak zbytečným nepříjemným problémům. Teď zpátky k budoucí rekonstrukci. Jedná se o RD postavený ze slámy :)

V horním patře je mini koupelna. Zákazník chce místo vany sprchový kout a vyměnit komplet obklad. Čeká Nás to komplet vybourat a udělat kvalitní hydroizolaci. Hlavně sprchový kout musí být 100% stabilní pro dva lidi :) Tato rekonstrukce odstartuje za cca dva max tři týdny. Máme před touto rekonstrukci ještě další tři. Tak snad Nás nějaký dodavatel materiálu nevypeče.

https://developers.facebook.com/docs/plugins/