Něco o mně

O mně

Mé zkušenosti, praxe a hodnoty

Mám zkušenosti z velkých staveb, ale i z těch menších. Velké stavby jsou pod dozorem investorů, a tak vím jaké jsou dnešní normy. Mám za sebou více jak sto koupelen, tak jsem si jednoho dne řekl, že si najdu kvalitní řemeslníky a budu realizovat rekonstrukce koupelen, bytů a RD. Věřte, že v dnešní době najít kvalitní řemeslníky je dost obtížné. Za tu dobu jsem zjistil, že levný řemeslník = nekvalitní práce. Můj cíl je mít pěkné a kvalitně udělané rekonstrukce za rozumné peníze ani levné ani drahé. 


RADA k rekonstrukcím a pár příkladů, kde se nevyplácí šetřit.

Nešetřete na materiálu. Sprchové vaničky doporučuji z drceného mramoru (od 4000 Kč RAVAK). Taková vanička je nesmrtelná. Nedoporučuji : vaničky samonosné, buď z tvrzeného polystyrenu a nebo mající konstrukci. Ano, instalace takové vaničky je jednoduchá a i z finanční stránky to je za hubičku. ALE za pár let se vanička s polystyrenem vymačká a začne se houpat. Tím se poruší silikon okolo vaničky a bude Vám tam zatékat. Vanička s konstrukcí vydrží o něco déle, ALE konstrukce pod vaničkou začne reznout a vanička časem praskne.  Tím to ale nekončí. Musíte zdemontovat sprchový kout a opět koupit vaničku. Pokud koupíte hodně levnou zástěnu, tak můžete počítat s tím, že ji nazpět už nevrátíte. Toto všechno Vás pak stojí zbytečné peníze.


WC závěsné

Opět se nevyplatí šetřit. Všem doporučuji GEBERIT. Opravil jsem stovky WC. Příklad :

za 5-10 let se Vám v té konstrukci něco rozbije buď napouštěcí nebo vypouštěcí mechanismus. Pak si zavoláte instalatéra nebo brouka pytlíka a začne shánění náhradního dílu. U Geberitu je to lehké, protože i na 18-ti letý Geberit se dá bez problému sehnat a koupit za pár stovek. Nebudu jmenovat ostatní značky, ale dokonce jsem musel volat do Německa aby mi poslali vypouštěcí mechanismus a náhradní díl zákazníka stál 2900 Kč. Pokud koupíte nějaký NO NAME tak riskujete, že budete muset WC konstrukci vybourat. Dokonce i v novostavbách po těch 5-ti letech odcházejí tyto díly, a když už díl seženete tak musíte čekat 7-14 dní než Vám ho dodají. V případě, že náhradní díl bude dostupný, tak práce bude finančně náročnější, protože u toho řemeslník stráví podstatně delší dobu. U systému Geberit to bude trvat cca 5-10 min. Výměna je jednoduchá, vydrží 2-3x déle, a dostupnost náhradních dílu je bez problémů.  

A dalších mnoho věcí Vám mohu doporučit. 


Jak vypadá naše parta?

Celkem obyčejně :-)